Bezpieczeństwo naszego otoczenia oraz naszych najbliższych jest rzeczą o priorytetowym znaczeniu, dlatego nie warto oszczędzać, jeśli chodzi o zabezpieczenia. Działanie zabezpieczeń mechanicznych możemy poszerzyć o pomoc takich urządzeń jak detektory i czujniki, które współpracując ze sobą, zwiększają prawdopodobieństwo szybkiego wykrycia zagrożenia.
Włamanie, zdarzenie losowe albo nieuwaga mogą przydarzyć się każdemu, dlatego tak ważne jest, aby wybrać nowoczesny system alarmowy odpowiadający konkretnie zapotrzebowaniu. Nieco inny będzie do wykrywania zwiększonego stężenia tlenku węgla, potocznie zwanego czadem, a inny zabezpieczający zamek frontowy przed rzezimieszkami.

Kable nie są niezbędne

Nowoczesne systemy alarmowe są najczęściej oparte na elektronice. Długie kable z syreną powoli odchodzą do lamusa. Obecnie, projektując takie instalacje, kładzie się bardzo duży nacisk zarówno na niezawodność i skuteczność, jak i do designu i prostoty instalacji, co jest niezwykle ważne.

Mobilna ochrona

Współcześnie dostępne w sprzedaży centralki alarmowe wysyłają sygnał drogą bezprzewodową (radiową lub internetową, w zależności od technologii) do sieci detektorów. To powoduje, że okablowanie jest ograniczone do niezbędnego minimum. Co ważne, zarządzać systemem możemy na odległość wykorzystując do tego celu telefon z dostępem do Internetu lub urządzenie przenośne. Jest to niezwykle wygodne, gdyż kontrolę mamy z dowolnego miejsca na ziemi, w którym się znajdujemy. Mobilność pozwala również na sprawdzanie stanu zabezpieczeń o dowolnie wybranej godzinie. Możliwe są rozwiązania, w których baterie zasilają większość urządzeń, a okablowanie stanowi symboliczny element instalacji.

Mniejszy obszar do kontroli

Nowoczesne systemy alarmowe

Zaleca się, aby programując alarmy, podzielić mieszkanie na strefy. Podział jest zupełnie dowolny, ważne jednak, aby miał jakiś w miarę spójny i logiczny przebieg. Takie rozdzielenie pozwala na kontrolowanie tej części lokum, w której aktualnie nikogo nie ma. W zależności od sposobu użytkowania, warto pomyśleć o różnego rodzaju detektorach, szczególnie w kuchni czy pomieszczeniu gospodarczym.

Dodaj komentarz