Świadomość, która rośnie w ludziach wraz z rozwojem nauki, bardzo pozytywnie wpływa na nasze postrzeganie ludzi niepełnosprawnych. Ci, którzy do niedawna mieli problem z podstawowymi czynnościami, które musieli na co dzień wykonywać, dziś mogą cieszyć się z praktycznego braku ograniczeń. Technologia pomagająca ludziom niepełnosprawnym, obejmuje szereg ułatwień, a wśród nich są między innymi schodołazy.

Czym są schodołazy

Schodołazy to nic innego jak specjalne wózki, które pozwalają na swobodne przemieszczanie się po schodach osoby niepełnosprawnej, która ma problemy z chodzeniem lub jest całkowicie pozbawiona możliwości chodzenia na własnych nogach. W ostatnich latach niestety, ale takich osób przybywa. Urazy wywołane przez wypadki samochodowe, nadmierna prędkość, skok do wody. Te czynniki wpływają na uszkodzenie rdzenia kręgowego i tym samym brak władzy nad własnymi nogami. Schodołazy są wózkami specjalnie przystosowanymi do poruszania się po płaskim terenie oraz po schodach. Dzięki technologii, która opiera się na zaawansowanej mechanice, rozwiniętej technologii automatyki oraz elektronice, schodołaz może samodzielnie, za pomocą mocy silnika dowieźć osobę niepełnosprawną nawet na bardzo kręte i strome schody. Jeśli jednak dodatkowo, osobie niepełnosprawnej pomaga opiekun, wówczas podróż trwa znacznie krócej.

Schodołazy dla każdego

Schodołazy, podobnie jak wózki inwalidzkie, są rozwiązaniem, które umożliwia w miarę normalne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Różnica jednak polega na tym, że schodołaz, pozwala za pomocą silnika o mocy kilkudziesięciu kW, poruszać się po schodach. Wózek inwalidzki natomiast wymaga interwencji osób trzecich. Ta nowoczesna technologia należy do najbardziej zaawansowanych i jednocześnie najbardziej wydajnych technologii. Jest stale rozwijana, a rozwój automatyki i mechaniki precyzyjnej oraz mechatroniki, pozwoli w niedługim czasie na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie możliwości schodołazów. Więcej informacji znajduje się tutaj: http://pokonaj-bariery.pl

Similar Posts

Dodaj komentarz