Nawet najnowocześniejsza technika i technologia, czasem nie pomoże nam, kiedy sami nie zadbamy o nasze zdrowie. Przez lata medycyna, technika medyczna oraz sprzęt medyczny rozwijały się, mimo to, do dnia dzisiejszego nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się niektórym chorobom. Część z nich wynika zwyczajnie z naszego zaniedbania i jest efektem braku dbania o własne zdrowie. Jednym z naszych organów, które są mocno narażone z powodu zaniedbania są zęby, a jedną z najbardziej paskudnych chorób jest tak zwana recesja dziąseł. Choroba bardzo niebezpieczna, która w obecnych latach jest stosunkowo łatwo leczona, jednak mimo wszystko, posiada bardzo niszczycielskie działanie.

Czym jest recesja dziąseł

Recesja dziąseł jest chorobą dziąseł i całej jamy ustnej. Polega ona na cofaniu się dziąseł i odsłanianiu zęba, przez co ząb staje się znacznie słabszy i przy tym niezwykle wrażliwy. Stąd też, osoby cierpiące na recesje dziąseł, mają poważny problem z jedzeniem i piciem napojów o skrajnych temperaturach. Chodzi tutaj przede wszystkim o napoje, a także lody, które gorące lub bardzo zimne, mogą powodować graniczny ból zęba oraz cierpienie. Recesja dziąseł jest niestety, ale bardzo nieprzyjemnym, ponadto, na dłuższą metę jest bardzo niebezpieczna, ponieważ może spowodować nawet wypadanie zębów.

Jak zwalczać recesję dziąseł

Obecna technika i technologia stomatologiczna, pozwala skutecznie zwalczać recesję dziąseł. Owszem, jest to kosztowne, długotrwałe i wymagające, ale przy tym, jest również często bolesne. Niestety, właściwa kuracja jest niezbędna, gdyż pozwala ona uniknąć wypadania zębów oraz poważniejszych chorób, które może powodować recesja dziąseł. Samo leczenie jest długotrwałe, wymaga regularnego usuwania kamienia, a także wielu wizyt u stomatologa. Dopiero trwała poprawa, wynika najczęściej z odpowiednich zabiegów, a także z faktu, że stosuje się odpowiednie pasty, które pozwalają na leczenie i pielęgnację dziąseł.

Similar Posts

Dodaj komentarz